Problem ze ściągnięciem paczki modów Madzi - ANIAPG FORUM
reklama
reklama

Problem ze ściągnięciem paczki modów Madzi

Tematy i posty dotyczące problemów i sukcesów (czyli przykładów jak rozwiązano dane problemy)
Kira_San

Problem ze ściągnięciem paczki modów Madzi

Postautor: Kira_San » 18 lip 2015, 20:50

Posiadam 2 gry. Gdy próbuję pobrać paczkę, otwiera się ona w jednej z tych dwóch gier, zamiast normalnie. Nie wiem, co mogę z tym zrobić... (Ten problem występuje również przy innych rzeczach, które chcę pobrać). Jedyne co mogę zrobić to "otwórz za pomocą" jednak to też nie działa. Co mogę zrobić, by naprawić ten błąd?

Jeśli to ułatwi sprawę:
~ posiadam windowsa 8
~ posiadam program "java"

Z góry dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
AniaPoGodzinach
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Problem ze ściągnięciem paczki modów Madzi

Postautor: AniaPoGodzinach » 18 lip 2015, 21:50

Kira_San pisze:Posiadam 2 gry. Gdy próbuję pobrać paczkę, otwiera się ona w jednej z tych dwóch gier, zamiast normalnie. Nie wiem, co mogę z tym zrobić... (Ten problem występuje również przy innych rzeczach, które chcę pobrać). Jedyne co mogę zrobić to "otwórz za pomocą" jednak to też nie działa.

Hmmm... nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc 2 gry. 2 launchery?
Paczkę pobierasz na przykład na pulpit (nie wrzucasz jej do żadnej gry), tam ją rozpakowujesz (klikasz prawym przyciskiem na pobrany plik i "otwórz za pomocą" i WinRAR, albo ZIP, co tam masz) i dopiero stamtąd "przerzucasz" folder .minecraft do folderu %appdata%\Roaming (w którym NIE masz żadnego folderu .minecraft - jak masz, to go sobie gdzieś przenieś, np. na pulpit) - zresztą to wszystko pokazuję w filmiku, zatem nie bardzo wiem, jak jeszcze Ci to opisać.

Hmmm... (po raz drugi:)) - co znaczy "Próbuję pobrać"? Klikasz na link do pobrania i co się dzieje, co znaczy "otwiera się w jednej z tych dwóch gier"? Nie pyta Ci się, gdzie zapisać? Jak Ci się nie pyta, to znaczy, że masz w przeglądarce zaznaczone, żeby pobierany plik automatycznie pobierał się do jakiegoś folderu (zwykle do folderu "Pobrane", chyba, ze sobie to gdzieś przestawiłeś/aś). No i jak już się pobierze, to robisz to, co już przedtem napisałam :)

No, i w sumie nic więcej Ci nie umiem napisać, przynajmniej na razie. Opisz swój problem jakoś bardziej zrozumiale :)
======================================
Odwiedzajcie mnie :D
* StronaWWW
* YouTube
* Facebook
* Blog

Kira_San

Postautor: Kira_San » 18 lip 2015, 22:56

Nie, nie, chodziło mi o co innego xD.

Mam 2 gry niezwiązane z minecraftem, po prostu całkiem inne. (osu, simsy)

I w tym problem, że mi się plik nawet nie pokaże i już otwiera się w innej grze, jakbym to do niej próbowała to ściągnąć. :v

Nie ustawiałam, jeśli już, to musiałam coś zepsuć przy ściąganiu czegoś. Mam też problem, bo mam niemiecki komputer i nie wszystko co tam pisze rozumiem.

I właśnie kolejny problem - nawet jeśli wrzucę do folderu tego i tego, to plik będzie oznaczony ikonką albo simsów albo osu i tylko tym będzie się dało to "otwierać".

Jeśli nadal niezrozumiałe mogę spróbować dać screena.

Awatar użytkownika
AniaPoGodzinach
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: AniaPoGodzinach » 19 lip 2015, 15:59

Chyba już wiem, w czym rzecz, tylko nie wiem jeszcze, jak sobie z tym niemieckim poradzić :)
Napisz jeszcze jaką masz przeglądarkę - Mozilla Fire Fox, czy Chrome, czy Opera, czy jeszcze coś innego.
* StronaWWW
* YouTube
* Facebook
* Blog

Kira_San

Postautor: Kira_San » 20 lip 2015, 14:50

Z niemieckim jakoś zawsze można sobie poradzić xD.

Zazwyczaj używałam explorera, gdyż była to jedyna przeglądarka bez zamulających reklam, chociaż częściej używam po prostu przeglądarki google xd. Nie mam pojęcia czy to drugie ma jakąś swoją inną nazwę czy nie... (białe g na niebieskim tle).

Awatar użytkownika
AniaPoGodzinach
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: AniaPoGodzinach » 21 lip 2015, 12:46

Sorry, że tak długo nie odpowiadam, ale czas mnie goni strasznie, ale obiecuję, że na pewno dzisiaj się zajmę Twoim problemem :)
Ania
* StronaWWW
* YouTube
* Facebook
* Blog

Awatar użytkownika
AniaPoGodzinach
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: AniaPoGodzinach » 21 lip 2015, 23:01

Proponuję, żebyś użyła przeglądarki Chrome (rozumiem, że to właśnie jest przeglądarka Google, którą po prostu częściej używasz - ta, która ma ikonkę takiego kolorowego kółka)

To, co będę pisała będziesz sobie musiała jakoś dostosować do niemieckiego ;)

Przy pasku, gdzie wpisuje się adres, po prawej stronie są takie 3 poziome kreski - kliknij na to (to są opcje przeglądarki - po polsku to się nazywa "Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome" - nie wiem, jak może być po niemiecku :))
Pojawi się okno, gdzie 4 od dołu są USTAWIENIA - kliknij na to - otworzy się nowa karta
Na dole tej karty kliknij na niebieski napisek "Pokaż ustawienia zaawansowane" - ta karta "rozwinie" się bardziej (pokażą się kolejne opcje). Teraz musisz znaleźć sekcję POBRANE PLIKI (będzie pod sekcją "Języki")
W tej sekcji zaznacz "ptaszek" przy "Pytaj przed pobraniem, gdzie zapisać każdy plik"
Teraz możesz zamknąć te kartę. I już powinno wszystko działać.
Spróbuj teraz pobrać jakiś plik i powinno Ci się zapytać, gdzie go zapisać, a nie wrzucać od razu w jakieś nieznane miejsce.
Napisz, czy się udało.
* StronaWWW
* YouTube
* Facebook
* Blog

Wróć do „Dział - Mody 1.6.4”